تبلیغات در اینترنتclose
ثبت شرکت با مسئولیت محدود
زمان جاری : جمعه 28 دی 1397 - 3:28 قبل از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

تعداد بازدید 123
نویسنده پیام
companyregisterir
آنلاین

ارسال‌ها : 12
عضویت: 26 /9 /1396
ثبت شرکت با مسئولیت محدود
شرکت با مسئولیت محدود شرکتی ست که بین دو یا چند نفر برای امور تجارتی تشکیل شده و هریک از شرکا بدون اینکه سرمایه به قطعات سهام تقسیم شده باشد ، فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت است. تقسیم سود هم به نسبت سرمایه شرکا تقسیم خواهد شد ، مگر این که ترتیب دیگری در اساسنامه مقرر دارند. در اسم شرکت باید عبارت – با مسئولیت محدود – قید شود و همچنین اسم شرکت نباید متضمن نام هیچ یک از شرکا باشد ، در غیر این صورت شریکی که اسم او در اسم شرکت قید شده ، در مقابل اشخاص ثالث حکم شریک ضامن را در شرکت تضامنی خواهد داشت. در شرکت با مسئولیت محدود افزایش سرمایه اختیاری ، تعداد شرکا حداقل دو نفر ، حداقل سرمایه یک میلیون ریال ، و سی و پنج درصد از سرمایه ی شرکت می بایست نقدا نزد یکی از شعب بانک ها تودیع و سپرده شود. در این نوع شرکت باید کل سرمایه تحویل مدیرعامل شرکت شده و مدیرعامل اقرار به دریافت آن نماید. در شرکت با مسئولیت محدود انتخاب بازرس اصلی و علی البدل اختیاری ست. و مدیران می توانند برای مدت نامحدود انتخاب شوند. اما شرایط احراز حد نصاب در مجامع شرکت های مسئولیت محدود مشکل تر و پیچیده تر از دیگر نوع شرکت ها مانند سهامی خاص است. و حق رای به تعداد سهام و نسبت اش با سهم الشرکه سهام شان بستگی دارد.
برای کارهای کوچک و خانوادگی که سرمایه زیادی نیاز ندارد ؛ و شرکا مایل نیستند اشخاصی از خارج وارد شرکت شوند ، شرکا به تشکیل شرکت با مسئولیت محدود اقدام می‌کنند ، کلیه ی شرکت هایی که نیاز به شرکت در مناقصات مزایده های دولتی و خصوصی ندارند مناسب است. مسئولیت مدیران در این نوع شرکت ها ، محدود به سرمایه‌ ای ست که در شرکت گذاشته‌ اند ، اما آورده ی آن ها سهم‌الشرکه نامیده می‌شود ، زیرا در صورت ورشکستگی ، طلبکاران نمی‌توانند باقی‌مانده ی مطالبات خود را از اموال شرکای شرکت مطالبه کنند ، پس می توان گفت در این گونه شرکت ها سرمایه به سهم الشرکه افراد تقسیم شده نه به سهام.
مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود:
فتوکپی شناسنامه و کارت ملی برابر اصل شده ی کلیه ی سهامداران
دو برگ شرکتنامه ی شرکت با مسئولیت محدود ؛ تکمیل و امضای همه ی سهامداران
دو نسخه صورت جلسه هیئت مدیره که به امضا مدیران منتخب مجمع رسیده باشد
گواهی عدم سوء پیشینه
دو برگ تقاضا نامه ی شرکت با مسئولیت محدود و امضای آن توسط کلیه سهامداران
دو نسخه صورت جلسه مجمع عمومی مؤسسین و هیئت مدیره که به امضا سهامداران
دو جلد اساسنامه شرکت با مسئولیت محدود و امضای تمام صفحات آن توسط کلیه سهامداران
ارائه ی تقویم نامه ی دادگستری ؛ در صورتی که مقداری از سرمایه شرکت آورده غیر نقدی باشد (اموال منقول و غیرمنقول) از سوی دادگستری کارشناسی رسمی تعیین و تقویم نامه ای تحویل می گردد.
پرداخت مبلغ چهل هزار ریال به حساب بانک ملی به نام سازمان ثبت اسناد و املاک کشور جهت تعیین نام و تکمیل فرم تعیین نام.
مراحل پذیرش ثبت تاسیس از طریق سایت سامانه جامع ثبت شرکت ها به آدرس ذیل قابل انجام است:
http://irsherkat.ssaa.ir
در صورت نیاز ، کارشناس حقوقی به بررسی اطلاعات وارد شده در سامانه می پردازد ، چنانچه دارای نقص بود برای شما در سامانه پیامی برای رفع نقص ارسال می گردد و باید نقص را برطرف نمایید و در صورت عدم نقص اطلاعات ، آن را تاًیید می کند. پس از پذیرش اینترنتی و اخذ تاییدیه ی پذیرش ، باید نسخه های اصلی صورت جلسات تنظیمی و ضمائم آن ها را از طریق باجه های پست به صورت سفارشی به آدرس ذکر شده در تاییدیه ی پذیرش ارسال نمایید و از مراجعه ی حضوری به منظور تحویل مدارک خودداری کنید.
پس از ثبت شرکت و اخذ کد اقتصادی نیز می بایست اطلاعیه ی ثبت شرکت در روزنامه ی رسمی درج شود.
اطلاع رسانی آغاز فعالیت های کسب و کار شرکت به سازمان امور مالیاتی دولت و ثبت نام برای مالیات بر ارزش افزوده و منصوب کردن شخصی برای حسابرسی امور جاری شرکت ؛ دریافت دفاتر تجاری مهر و موم شده ظرف مدت سی روز و پرداخت سهم گواهی حق تمبر تا شصت روز بعد از ثبت از دیگر مراحل پایانی و الزامی پس از ثبت شرکت است.
گام نهایی برای شروع کسب و کار در تهران ثبت نام کارمندان در نظام تامین اجتماعی وزارت کار ایران و اخذ کد محل کار می باشد.


ثبت شرکت با مسئولیت محدود


امضا کاربر
ثبت علائم تجاری بانک اطلاعات ثبتی
چهارشنبه 25 بهمن 1396 - 16:36
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر

پاسخ ها


برای نمایش پاسخ جدید نیازی به رفرش صفحه نیست روی تازه سازی پاسخ ها کلیک کنید !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :