انواع ویزای شینگن
زمان جاری : جمعه 20 تیر 1399 - 2:53 بعد از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

تعداد بازدید 13
نویسنده پیام
saaaghaaar
آنلاین

ارسال‌ها : 2
عضویت: 16 /1 /1399
انواع ویزای شینگن
یکی از رایج ترین ویزاهای اروپایی، ویزای شینگن (Schengen Visa) است. شینگن به منطقه ای گفته می شود که با 26 کشور اروپایی هم پیمان شده است به صورتی که فقط با اخذ ویزای شینگن قادر خواهید بود به این کشورهای اروپایی سفر کنید. کشورهای عضو شینگن شامل: اسپانیا، فرانسه، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، چک، آلمان، مجارستان، فلاند، دانمارک، لتونی، مالت، اسلوونی، اتریش، استونی، سوئد، ایتالیا، لوکزامبورگ، لیتوانی، سوییس، ایسلند، بلژیک، لیختناشتاین، یونان و اسلواکی می باشند. شما می توانید برای یکی از این کشورها ویزای شینگن دریافت کنید و به 25 کشور دیگر بدون هیچ محدودیتی سفر کنید. توجه کنید که کشورهای ایران، هند، عراق، قطر، بحرین، افغانستان، سوریه، روسیه، چین، تایلند، کره شمالی، آذربایجان، مصر، ترکیه و... برای ورود به کشورهای حوزه شینگن نیاز به این ویزا دارند.
انواع ویزای شینگن
نوع ویزای شینگن بستگی به قصد شما از سفر به کشورهای این حوزه دارد. بنابراین نحوه ی ورود شما را به یک یا چند کشور حوزه شینگن مشخص می کند. این ویزا به 3 دسته کلی تقسیم میشود که هرکدام از آنها مدت اعتبار متفاوتی دارند.
1) ویزای اتحادیه شینگن یا Uniform Schengen Visa (USV)
2) ویزای اعتبار محدود منطقه‌ ای یا Limited territorial validity visa (LTV)
3) ویزای ملی یا National Visa
1. ویزای اتحادیه شینگن
ویزای اتحادیه شینگن در واقع همان ویزایی است که گردشگران و توریست ها برای سفر به کشورهای اروپایی از آن استفاده می کنند. این ویزا به شما اجازه میدهد که هر 6 ماه یک بار به مدت 90 روز به کشورهای عضو شینگن سفر کنید. همچنین با توجه به هدف شما از سفر به هریک از این کشورها ویزای اتحادیه شینگن به سه نوع B ،A و C تقسیم می شود که تنها یکی از آنها به شما تعلق خواهد گرفت.
ویزای نوع A
این ویزا یکی از ویزاهای ترانزیت فرودگاهی می باشد که به شما اجازه خروج از فرودگاه را نمی دهد. به این معنا که فقط می توانید در یکی از فرودگاه های حوزه شینگن پرواز خود را عوض و به کشوری که قصد سفر به آن را دارید و خارج از این حوزه می باشد سفر کنید. این ویزا فقط برای فرودگاه های موجود در محدوده شینگن اعتبار دارد.
ویزای نوعB
نوع دیگر ویزای ترانزیت فرودگاهی، ویزای نوع B است که اجازه می دهد شما تنها به مدت 5 روز از کشورهای حوزه شینگن خارج شده و به کشوری خارج از حوزه شینگن سفر کنید.
ویزای نوعC
ویزای نوع C از ویزاهای کوتاه مدت حوزه شینگن می باشد که مدت زمان اعتبار آن هنگام صدور و دریافت ویزا تعیین می شود. به هر قصدی که به این کشورها سفر می کنید مجاز هستید تنها در کشورهای عضو این اتحادیه اقامت داشته باشید. با توجه به اهداف شما از سفر ویزای نوع C به 3 دسته تقسیم می شود.
· ویزای سینگل یا ویزای یک بار ورود
· ویزای دوبار ورود شینگن
· ویزای مولتیپل شینگن یا ویزای چند بار ورود
ویزای سینگل یا ویزای یک بار ورود (Single Entry)
همان طور که از اسم این ویزا مشخص است اعتبار آن تنها برای یک بار ورود به کشورهای عضو اتحادیه شینگن می باشد که به محض خارج شدن از این حوزه اعتبار ویزای شما به پایان خواهد رسید. توجه داشته باشید قبل از خارج شدن از این حوزه برای سفر به کشورهای مختلف اتحادیه شینگن مانعی وجود ندارد. همچنین این ویزا با برچسب Number of Entries 1 نمایش داده می شود.
ویزای دوبار ورود شینگن (Double Entry)
این ویزا تقریبا شرایطی مشابه ویزای سینگل یا یک بار ورود دارد با این تفاوت که شما مجاز هستید در طول مدت تعیین شده فقط دوبار به کشورهای واقع در این حوزه سفر کنید. توجه داشته باشید نوشته ی روی برچسب ویزای دوبار مصرفNumber of Entries 2 می باشد.
ویزای مولتیپل شینگن یا ویزای چند بار ورود (Multiple Entry)
با دریافت ویزای مولتیپل محدودیت دو ویزای قبل را نخواهید داشت و تنها در یک بازه زمانی مشخص می توانید به دفعات به کشورهای عضو اتحادیه شینگن سفر کنید. مدت زمان اعتبار این ویزا 90 روز می باشد و بعد از اتمام اعتبار آن تا 6 ماه نمی توانید درخواست ویزای مجدد داشته باشید.
2. ویزای اعتبار محدود منطقه‌ ای شینگن
این ویزا یکی از انواع ویزهای شینگن است که به طور موقت و در شرایط خاص صادر می شود. در صورت اخذ این ویزا می توانید تنها در کشوری که ویزای آن را دریافت کرده و یا در چند کشوری که هنگام اخذ ویزا تعیین نموده اید، سفر کنید و در هیچ شرایطی نمی توانید به کشورهای دیگر حوزه شینگن وارد شوید. ویزای LTV به صورت ترانزیت یا کوتاه مدت صادر می شود و مدت اعتبار آن بستگی به شرایط شما خواهد داشت.
3. ویزای ملی یا ویزای نوع D شینگن
ویزای ملی برای افرادی صادر می شود که قصد اقامت طولانی را در یکی از کشورهای حوزه شینگن دارند. اگر هدف شما از اخذ ویزای نوع D تحصیل، کار یا اقامت دائم است باید ثابت کنید بعد از مدت زمان تعیین شده به کشور خود برمی گردید. اخذ این ویزا نسبت به دیگر ویزاها مشکل تر است زیرا بدون محدودیت خاصی می توانید به کشورهای این حوزه سفر کنید و مدت زمان بیشتری اقامت داشته باشید. ویزای نوع D شینگن به دو دسته سینگل و مولتی تقسیم می شود.
ویزای شینگن نوع D یک بار ورود
همان طور که می دانید در صورت اخذ ویزای نوع D مدت زمان بیش تری را می توانید در کشورهای این حوزه اقامت داشته باشید. ویزای سینگل این ویزا می تواند به هر دلیلی برای شما صادر شود ولی فقط در صورتی که نیازی به سفر به کشور دیگری در حوزه شینگن را نداشته باشید زیرا اجازه سفر به کشورهای دیگر را نخواهید داشت و بعد از بازگشت به کشور خود ویزا باطل می شود.
ویزای شینگن نوع D چند بار ورود
ویزای مولتی از نوع D به شما این امکان را می دهد که برخلاف ویزای یک بار ورود بدون نیاز به هیچ ویزای دیگری در مدت زمان اعتبار مشخص شده بدون هیچ محدودیتی به کشورهای حوزه شینگن سفر کنید. افرادی که می توانند برای اخذ این ویزا اقدام کنند شامل:
- دانشجویانی که برای بررسی و پیگیری پروژه ها و تحقیقات در شرایطی خاص و برای یک بازه زمانی مشخص به کشوری در حوزه شینگن سفر می کنند.
- دانشجویانی که علاقه مند به ادامه تحصیل در یکی از کشورهای حوزه شینگن هستند که برای چنین افرادی ویزا با اعتبار 1 سال صادر می شود که امکان تمدید آن وجود دارد.
- افرادی که برای به اشتراک گذاشتن تخصص و توانایی خود مانند هنرمندان، ورزشکاران و هر حرفه ی دیگری به کشوری در شینگن سفر می کنند.
- افرادی که برای شرایط و موارد ضروری به این حوزه سفر می کنند و زمان تمدید ویزای ملی را ندارد.
توصیه می شود برای اپلای کردن ویزای خود از سفارت کشوری که می خواهید به آن سفر کنید یا مدت زمان بیشتری را در آن اقامت دارید اقدام کنید.
منبع:
https://khatoontours.com/


امضا کاربر
[align=justify]در صورتی که به دنبال [/align]تور ارزان آلانیا[align=justify]، [/align]تور لحظه آخری آلانیا[align=justify]، قیمت بلیط آلانیا، تور آلانیا با پرواز ترک، تور آلانیا پرواز مستقیم هستید به سایت خاتون سیر مراجعه کنید یا با ما تماس بگیرید. همین الان با ما تماس بگیرید و تور آلانیا خاتون سیر را از دست ندهید.[/align]

[align=justify]آژانس مسافرتی خاتون سیر[/align][align=justify] با بیش از 20 سال سابقه در زمینه اخذ ویزای شینگن می تواند به شما در گرفتن این ویزا کمک به سزایی کند. در صورتی که هرگونه
شنبه 16 فروردین 1399 - 20:16
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر

پاسخ ها


برای نمایش پاسخ جدید نیازی به رفرش صفحه نیست روی تازه سازی پاسخ ها کلیک کنید !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :