دانلود آهنگ جدیدclose
بورسیه تحصیلی کانادا
زمان جاری : سه شنبه 21 آبان 1398 - 2:08 قبل از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

تعداد بازدید 35
نویسنده پیام
rabineduction
آنلاین

ارسال‌ها : 3
عضویت: 18 /3 /1398
بورسیه تحصیلی کانادا
جهت استفاده از بورسیه تحصیلی کانادا متقاضیان عزیز باید این نکته را واقف باشند که بسیاری از دانشگاه های کانادا برنامه های فاند و کمک تحصیلی و بورس متنوعی برای دانشجویان خارجی دارند و شناخت این بورسیه ها از اهمیت بالایی برخوردار است. Scholarships, grants, bursaries مدل های مختلف بورسیه تحصیل در کانادا هستند. Scholarships بر اساس شرایط درسی و تحصیلی متقاضی بوده و توسط منابع دولتی یا شرکت های خصوصی یا دانشگاه ها ارائه میشوند و به این نوع اسکولارشیپ ها اصطلاحا فلوشیپ fellowship هم گفته میشود. برای دریافت این بورسیه تحصیلی کانادا، متقاضی باید دارای صلاحیت های علمی مانند معدل بالا، مقاله، و گاها نمره زبان انگلیسی یا جی آر ای مناسب باشد.
grants و bursaries مربوط به مواقعی هستند که دانشجو نیاز مالی داشته و از منبعی به آنها کمک میشود. در این موارد صلاحیت های علمی دانشجو مد نظر نمیباشد. این نوع کمک هزینه ها کمتر برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته میشود.
هر سه نوع فاند تحصیلی در کانادا که در بالا ذکر شد، غیر قابل بازگشت هستند و نیاز به باز پس دادن ندارند.
انواع فاند تحصیلی در کانادا:
بورسیه های کشور مبدا
کمک هزینه تدریس TA Teaching Assisstantship
فاند تحقیقاتی Reasearch Assisstantship RA
بورسیه دانشگاهی برای دوره های مستر و دکتری
Bursaries
بورسیه خارج ازدانشگاه مانند بورس ونیه
این بورس تحصیلی کانادا سالانه به ۵۰۰ دانشجوی کانادایی یا خارجی به مبلغ سالی ۵۰ هزار دلار اعطا میشود و فقط مربوط به دوره دکتری است.
بورس ترودو
این بورس تحصیلی کانادا سالیانه به ۱۵ متقاضی دوره دکترا داده میشود و مبلغ کل آن ۶۰ هزار دلار است.
بورس پست دکتری بنتینگ
این بورس تحصیل در کانادا نیز نوعی فلو شیپ بوده و سالی ۷۰ هزار دلار میباشد که به ۷۰ دانشجوی دوره های پست دکتری به مدت دو سال اعطا میشود.
بورس کوئین الیزابت دوم
این بورس کمک هزینه تحصیل در کانادا برای دانشجویانی حوزه Commonwealth است که نوآور هستند و به مدت دو سال پرداخت میشود.
بورس وزارت امور خارجه کانادا
این بورسیه نیز سالیانه به ۹۰۰ متقاضی اعطا میشود.
سایت رسمی بورسیه های تحصیلی دولت کانادا
گروه آموزشی رابین تاکنون برای متقاضیان بسیاری انواع بورسیه دولتی و دانشگاهی کشور کانادا را دریافت کرده است. اگر تمایل دارید از خدمات حرفه ای شرکت گروه آموزشی رابین استفاده کنید با مشاورین اعزام دانشجو به کانادا این شرکت تماس بگیرید تا شرایط تحصیل در کانادا را برای شما شرح دهند.
امکان اخذ بورسیه در مقطع کارشناسی کانادا بسیار ضعیف است. بورس مقطع کارشناسی ارشد کانادا ممکن هست ولی بیشتر برای دوره های ریسرچ محور بوده و برای دوره های کورس محور بیشتر دانشگاه ها بورسیه ارائه نمیکند. در مقطع دکتری در رشته های مهندسی حتی بدون داشتن نمره زبان امکان اخذ بورسیه وجود دارد. میزان بورس تحصیلی در کانادا در مقطع دکتری بستگی عوامل مختلفی از قبیل میزان بودجه دانشگاه، میزان بودجه ای که استاد راهنما برای پروژه در نظر گرفته و مبلغی که او در اختیار دارد و هم چنین سطح توانایی دانشجو دارد.
جهت اخذ بورسیه تحصیلی در کانادا، متقاضیان باید ابتدا رزومه تحصیلی خود را برای کارشناسان گروه آموزشی رابین ارسال کنند تا ارزیابی دقیقی توسط کارشناسان انجام شود. در رزومه دانشجو میبایست به دوره های گذرانده شده و معدل هر دوره و هم چنین مقالاتی که تاکنون کار کرده و نمره زبان انگلیسی اشاره کند. ما برای متقاضیان بسیار زیادی موفق به اخذ فول فاند کانادا و هم چنین اسکولارشیپ های بسیاری شده ایم. حتی در صورتی که میزان بورسیه مققری برای دانشجو در ابتدا کم باشد که البته همین مقدار معمولا در بیشتر موارد شهریه دانشگاه را پوشش خواهد داد، متقاضی میتواند در ادامه برای اخذ بورس تحصیلی در کانادا از ارگان های مختلف یا استاد راهنما درخواست کمک داشته باشد.
در رشته های غیر فنی تمام دانشگاه های کانادا برای اعطای بورسیه، مدرک زبان انگلیسی با نمره بالای ۶.۵ در آزمون آیلتس میخواهند.
دوشنبه 17 تیر 1398 - 22:39
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر

پاسخ ها


برای نمایش پاسخ جدید نیازی به رفرش صفحه نیست روی تازه سازی پاسخ ها کلیک کنید !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :