تبلیغات در اینترنتclose
ماشین کنترلی شامل چه اجزایی می باشد؟
زمان جاری : چهارشنبه 02 مرداد 1398 - 5:59 قبل از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

تعداد بازدید 52
نویسنده پیام
flystation
آنلاین

ارسال‌ها : 1
عضویت: 7 /1 /1398
ماشین کنترلی شامل چه اجزایی می باشد؟
یک دستگاه ماشین کنترلی از اجزای زیر تشکیل و کار می کند:
رادیوکنترل یا ترانسمیتر
رادیو کنترل ها وظیفه ای ارسال امواج الکترومغناطیسی به ماشین های کنترلی را دارند تا با استفاده از آنها دستورات کنترل کننده را به ماشین ارسال کرده و آن را هدایت کنند.
ریسیور
ریسیورها یک مدار با آنتن داخلی هستند که در داخل بدنه ماشین کنترلی جاگذاری می‌شود تا بتوانند امواج ارسال شده از رادیوکنترل را دریافت کرده و برای کنترل ماشین الکتریکی از آن استفاده کنند. در واقع می‌توان گفت دستور کنترل‌کننده با استفاده از رادیو کنترل به یک سیگنال رادیویی تبدیل شده و به ریسیور روی ماشین کنترلی ارسال می شود.
موتورها
موتورها همان بخشی از ماشین کنترلی هستند که با دریافت سیگنال از رادیو کنترل و تبدیل انرژی الکتریکی باتری به انرژی مکانیکی ماشین را به حرکت در می آورند. این کار مکانیکی فعالیت الکتریکی ماشینهایی که انرژی خود را توسط نیروی برق تامین می‌کند، افزایش و کاهش میدهد.
منبع انرژي
همانطور که از اسم ماشین کنترلی و ماشین الکتریکی بر می آید این ماشین ها منبع خود را از باتری‌های الکتریکی تامین می کنند. فارغ از منبع تامین انرژی و نوع آن ، ماشین های کنترلی عملکرد مشابهی دارند اما انتخاب منبع تغذیه بسته به ریموت کنترل ماشین و همچنین اپراتور آن دارد.


امضا کاربر
flystation.ir
چهارشنبه 07 فروردین 1398 - 15:35
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر

پاسخ ها


برای نمایش پاسخ جدید نیازی به رفرش صفحه نیست روی تازه سازی پاسخ ها کلیک کنید !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :