تبلیغات در اینترنتclose
عوامل موثر در کیفیت یک سازه برای اجرای بتن سخت و اجرای بتن رنگی
زمان جاری : دوشنبه 30 اردیبهشت 1398 - 3:26 قبل از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

تعداد بازدید 41
نویسنده پیام
nikoo2020
آنلاین

ارسال‌ها : 9
عضویت: 29 /11 /1397
عوامل موثر در کیفیت یک سازه برای اجرای بتن سخت و اجرای بتن رنگی
در منطقه هایی که به صورت سردسیر می باشند، مواد افزودنی از نوع حباب ساز تحولی بزرگ را در ساخت انواع بتن برای اجرای بتن سخت و اجرای بتن رنگی به وجود آوردند که امروزه تبدیل به یکی از رایج ترین افزودنی ها در این مناطق آب و هوایی شده است.
بتن ها برای ساخت و ساز کاربرد های مختلفی دارند و با توجه به همین ویژگی می باشد که انواع بتن تهیه می شوند. بتن ها به انواع الیاف دار، زیر آبی، با دوام بالا و مانند این ها تقسیم می شوند.در ساخت و ساز یک ساختمان و اجرای بتن رنگی و اجرای بتن سخت عوامل بسیاری هستند که در کیفیت یک سازه می توانند تاثیر گذار باشند. از جمله این موارد قیمت مصالح مصرفی می باشد مانند میلگرد آجدار که در سایز های مختلف تهیه می شوند که در کنار توجه به قیمت باید کیفیت را اصل کار خود قرار دهیم زیرا بسیاری از آسیب ها و صدمه هایی که به مرور زمان برای یک ساختمان به وجود می آید به دلیل استفاده از مواد اولیه نا مرغوب می باشد.
برای مثال اگر میلگرد مصرفی در بتن دارای سطح مقطعی باشد که دارای زنگ زدگی است و به این دلیل کاهش یافته است، این مواد در ترکیب شدن با بتن در مرور زمان دچار خوردگی می شوند.


برای جلوگیری از ایجاد خوردگی در بتن برای اجرای بتن رنگی و اجرای بتن سخت باید چه کرد

خوردگی میلگرد در بتن که ممکن است در اجرای بتن رنگی و اجرای بتن سخت اتفاق افتد از مهم ترین عواملی می باشد که در کاهش عمر یک سازه نقش بسیار مهمی را ایفا می کند که برای جلوگیری از رخ دادن این موضوع باید مواردی را مد نظر قرار داد. روش هایی مانند مکانیکی و الکتروشیمیایی از جمله روش هایی می باشد که برای مقابله با خوردگی در بتن بسیار موثر است.


شنبه 11 اسفند 1397 - 16:11
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر

پاسخ ها


برای نمایش پاسخ جدید نیازی به رفرش صفحه نیست روی تازه سازی پاسخ ها کلیک کنید !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :