تبلیغات در اینترنتclose
اجزاء ضخامت سنج اولتراسونیک چیست
زمان جاری : یکشنبه 29 اردیبهشت 1398 - 5:07 بعد از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم

تعداد بازدید 59
نویسنده پیام
ava96
آنلاین

کاربر فعال
ارسال‌ها : 53
عضویت: 9 /8 /1397
اجزاء ضخامت سنج اولتراسونیک چیست
ضخامت سنج اولتراسونیک
عمدتا شامل یک مدار شامل سنسور های فرستنده و گیرنده، کنترل کننده و زمان سنج منطقی که عمدتا میکرو کنترلر یا میکرو پروسسور است، نمایش گر و یک منبع تغذیه است. سنسور تحت کنترل یک میکرو کنترلر، یک پالس PWM محرک را به مبدل موج می فرستد. پالس التراسونیک (ماوراء صوت) به وسیله مبدل فرستنده که به نمونه تست متصل شده، تولید می شود. انعکاس ها از انتها یا داخل سطح نمونه توسط گیرنده دریافت و به سیگنال های الکتریکی تبدیل می شوند و به یک آمپلی فایر (تقویت کننده عملیاتی) داده می شود جهت آنالیز داده ها میکرو کنترلر یا پروسسور کنترل کننده تابع زمان سنجی را با پالسهای منطقی منطبق کرده و سیگنال های انعکاسی مناسب را جهت اندازه گیری بازه زمانی انتخاب می کنند . به هنگام برگشت، انعکاس های دریافت شده توسط تابع زمان سنجی، بازه زمانی رفت و برگشت پالس صوتی در نمونه تست بدقت اندازه گیری می شود. غالبا این روند چندین بار تکرار می شود تا مقداری متوسط و پایدار بدست آید.
سپس میکروپروسسور این بازه زمانی را همراه با سرعت صوت و داده های ذخیره شده در حافظه دستگاه بکار می برد تا ضخامت سنج فلز را اندازه گیری کند. این ضخامت سنج رنگ سپس نمایش داده شده و به طور متناوب آپدیت می شود . ضخامت خوانده شده همچنین ممکن است با توجه به امکانات دستگاه ضخامت سنج در حافظه بیرونی ذخیره شود یا به پرینتر انتقال پیدا کند .
سه شنبه 13 آذر 1397 - 14:47
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر

پاسخ ها


برای نمایش پاسخ جدید نیازی به رفرش صفحه نیست روی تازه سازی پاسخ ها کلیک کنید !برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :